Абсолютна висота

Визначення Абсолютна висота – це висота мiсцевостi, визначена вiд рiвня Балтiйського моря (за початок вiдлiку висот на Землi прийнято рiвень Балтiйського моря (Кронштадтського футштока)).

Рисунок 3.2.1: Горизонталi та берштрихи

Абсолютна висота точок, розташованих вище від рівня моря, – додатна, а нижче – від’ємна. Так, вище розташовані гори суходолу, нижче – окремі низовини.

Наприклад Абсолютна додатна висота найвищих гір світу Гімалаїв дорівнює 8848 м над рівнем моря, а абсолютна від’ємна висота – це рівень Мертвого моря (-395 м).

На планах і топографічних картах абсолютна висота визначається за горизонталями. Абсолютні висоти вершин горбів або гір показують на планах і картах цифрою з крапкою. На місцевості визначити абсолютну висоту можна за репером – геодезичним знаком, що вказує висоту над рівнем моря даної точки земної поверхні. За планом або топографічною картою її визначають як різницю абсолютних висот двох точок.

Рівень якого місця на Землі прийнято за початок відліку висот?Балтійського моряМертвого моряЧорного моряСередземного моря

Last updated