Охорона природного середовища

Визначення Охорона природного середовища — це сукупнiсть заходiв, спрямованих на його збереження та вiдновлення.
Природоохоронні території:
  • Біосферні та природні заповідники
  • Заказники
  • Національні парки
  • Пам’ятки природи
Заповідник Асканія-Нова. Автор 2bpatchett
Заповідник — територія, яка повністю зберігається у природному стані і назавжди вилучена з господарського використання. Їх створюють з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів; вивчення природних процесів і явищ, що відбуваються в них; розробки принципів охорони навколишнього природного середовища.
Заказник — територія, де охороняють окремі природні компоненти і де обмежено дозволене їхнє господарське використання. На відміну від заповідників можуть бути постійними або тимчасовими. У заказниках можливе часткове взяття під охорону тварин, рослин та інших природних ресурсів.
Національний (природний) парк — територія, яку охороняють від більшості типів людської діяльності та забруднення. На відміну від заповідників та природних резервацій, де заборонена майже будь-яка діяльність людини, однією з цілей створення національних парків є відпочинок, тому вони дозволяють відвідування туристів та перебування на своїй території за певних умовами.
Пам’ятка природи — територія, на якій розташований окремий унікальний природний об’єкт. До пам’яток природи належать, наприклад, унікальні геологічні оголення, печери, водоспади, озера, метеоритні кратери тощо.