Вулканiзм

Визначення

Вулканiзм — це пiднiмання з надр Землi та виверження на її поверхню розплавленої речовини мантiї — магми.

Магматизм — це сукупнiсть процесiв виплавляння, розвитку, руху та застигання магми. Вулкан — геологiчне утворення, що виникає пiд час вулканiзму.

Вулкани, як і землетруси, як правило, виникають на межах літосферних плит унаслідок рухів земної кори. Пояси землетрусів і вулканізму здебільшого збігаються. Тихоокеанський сейсмічний пояс навіть називають вогняним кільцем через рекордну кількість вулканів. Виверження вулкана супроводжується сильними вибухами, виверженням разом із лавою суміші газів, попелу, водяної пари, великих уламків гірських порід (вулканічних бомб). Під впливом часу із шарів застиглої лави формуються вулканічні гори.

Вулкани бувають:

  • Згаслі

  • Діючи

Згаслі — це ті, про виверження яких не збереглось ніяких відомостей. Про їхню вулканічну природу свідчать конусоподібна форма гори та кратер на вершині.

Діючі — це ті вулкани, про виверження яких є достовірні свідчення.

Що таке магматизм?пiднiмання з надр Землi та виверження на її поверхню магмисукупнiсть процесiв виплавляння, розвитку, руху та застигання магмиспокійне витікання води з тріщин земної кори

Який вулкан називають згаслим?який вже давно не вивергавсяпро виверження якого є достовірні свідченняпро виверження якого не збереглось ніяких відомостей

Last updated